![](https://bilfokus.no/wp-content/uploads/2024/04/Bilfokus-BYD-Seal-parkeringshus-e1713524869437.jpg)
![](https://bilfokus.no/wp-content/uploads/2024/04/Bilfokus-BYD-Seal-pa-veien-e1713524910792.jpg)
![](https://bilfokus.no/wp-content/uploads/2024/04/Bilfokus-BYD-Seal-forerplass-pa-veien-e1713524708978.jpg)
![](https://bilfokus.no/wp-content/uploads/2024/04/Bilfokus-BYS-Seal-betjening-kupe-e1713524790854.jpg)
![](https://bilfokus.no/wp-content/uploads/2024/04/Bilfokus-BYD-Seal-kupe-forerplass-e1713524823325.jpg)
![](https://bilfokus.no/wp-content/uploads/2024/04/Bilfokus-BYD-Seal-front-hoyre-e1713528199878.jpg)
En sporty, eksklusiv og kraftfull sedan med firehjulstrekk. Vinner av iF Design Award.
Sett deg inn og kjenn på ekte kraft! Med 522 hestekrefter akselererer BYD Seal 4×4 fra 0-100 km/t på kun 3,8 sekunder. Blade-batteriet gir en rekkevidde på 520 km (WLTP kombinert). Dermed kan du bruke mindre tid på lading og mer tid bak rattet.
Du kan lade BYD Seal fra 30-80% på kun 26 minutter med DC-lading (150 kW). Med 11 kW på AC-lading kan du enkelt lade hjemme.
BYD har vært en pioneer innen utvikling av batteriteknologi i mer enn 29 år. BYD Seal 4×4 leveres med BYD sitt innovative Blade-batteri, som regnes for å være et av bransjens sikreste elbil-batterier. På grunn av sin optimale struktur økes plassutnyttelsen av batteripakken med over 50% sammenlignet med konvensjonelle litium-jernfosfat-batterier.
BYD Seal 4×4 er utstyrt med den helt nye plattformen til BYD – e-Platform 3.0, som er designet eksklusivt for helelektriske biler. Denne plattformen har som mål å gjøre elektriske biler enda smartere, få lenger rekkevidde og enda sikrere.
BYD Seal 4×4 kommer med Excellence utstyrspakke som standard. Utstyrspakken inneholder blant annet følgende:
- Firehjulstrekk
- Head-up Display
- To stk trådløs mobillading
- Flerfarget atmosfærelys
- Apple Carplay og Android Auto
- Sotede bakruter
- Elektrisk bakluke
- Panorama soltak
- Fjernlysassistent
- Stemmestyring
- Dynaudio lydsystem
- 15,6″ Infotainmentskjerm
- Integrerte sportsseter med oppvarming og ventilering
- V2L-funksjon m/adapter
BYD Seal 4×4 kommer med en omfattende liste med sikkerhets- og førerassistentsystemer, og har oppnådd fem stjerner og full pott i Euro NCAP.
Med funksjoner som Adaptiv og Intelligent cruisekontrollsystem, 360° kamera, automatisk nødbremsing, parkeringssensorer foran og bak, trafikkskiltgjenkjenning, og blindsonevarsling som standard, setter BYD Seal en høy standard for sikkerhet og trygghet på veien.
Roterbar berøringsskjerm
Midtkonsollen har en 15,6 tommers multimediaskjerm med rotasjonsfunksjon for å gjøre kjøringen til en enklere og mer behagelig opplevelse.
Panorma soltak
Nyt utsnet med panorama soltak. Dette gir et naturlig lys i hele bilen.
Sportsseter
De eksklusive sportsstene er designet for maksimal komfort under kjøreturen. De oppvarmede setene er elektrisk justerbare, og kommer i tillegg med ventileringsfunksjon.
Vinner av iF Design Award
Designet er premiert som vinner av den anerkjente prisen»iF Design Award»
Lysere enn noensinne
Frontlyktene lyser opp veien med doble U-formede lysklynger som gir ekstra effekt. Baklysene buer seg rundt hele bakdelen av bilen.
Aerodynamisk design
Den lave og strømlinjeformede kroppen demonstrer kraft og smidighet med en lav luftmotstandskoeffisient på bare 0,219Cd.